Print this page

Former Priors General

ca. = circa
dip. = depositio a munere
ob. = obiit menere durante
res. = resignatio muneris

Míceál O’Neill

(17 sept. 2019 -

Fernando Millàn Romeral

(13 sept. 2007 - 17 sept.2019)

Ioseph Chalmers

(22 sept. 1995 - 13 sept. 2007)

Ioannes Malley

(21 sept. 1983 - 22 sept. 1995)

Falco Ioseph Thuis

(5 oct. 1971 - 21 sept. 1983)

Kilianus Healy

(21 iul. 1959 - 5 oct. 1971)

Kilianus Lynch

(17 maii 1947 - 21 iul. 1959)

Hilarius Maria Doswald

(17 oct. 1931 - 17 maii 1947)

Elias Magennis

(15 oct. 1919 - 17 oct. 1931)

Ioannes Maria Lorenzoni

(vic. gen.: 20 apr. 1913 - 15 oct. 1919)

Pius Maria Mayer

(14 oct. 1902 - ob. 28 apr. 1918: officio cessit 26 iun. 1912 servatis ad vitam titulo ac loco et aliqua iurisdictione prioris generalis)

Simon Maria Bernardini

(8 maii 1900 - 14 oct. 1902)

Aloysius Galli

(17 oct. 1889 - ob. 2 maii 1900)

Angelus Savini

(vic. gen.: 26 iun. 1863 - 17 oct. 1889)

Hieronymus Priori

(17 maii 1856 - res. 19 iun. 1863)

Ioseph Raymundus Lobina

(24 nov. 1849 - ob. 23 febr. 1854)

Augustinus Maria Ferrara

(19 apr. 1843 - 14 nov. 1849)

Ioseph Palma

(1 dec. 1841 - 3 apr. 1843)

Ioseph Cataldi

(2 iun. 1838 - ob. 27 nov. 1841)

Aloisius Calamata

(9 iun. 1832 - 2 iun. 1838)

Emmanuel Regidor

(19 maii 1825 - 15 oct. 1831)

Aloisius Antonius Faro

(25 sept. 1819 - 19 maii 1825)

Ioseph Bartoli

(vic. gen.: 7 oct. 1814 - 25 sett. 1819)

Timotheus M. Ascensi

(vic. gen.: 9 ian. 1807 - 7 oct. 1814)

Ioannes Baptista Comandini

(vic. gen.: ... 1805 - ... 1807)

Rochus Melchior

(6 iun. 1794 - ob. 6 maii 1805)

Petrus Thomas Marrocchi

(vic. gen.: 6 nov. 1790 - 6 iun. 1794)

Ioannes Tufano

(10 maii 1788 - ob. 16 oct 1790)

Andreas Audras

(21 dec. 1780 - 10 maii 1788)

Ioseph Albertus Ximenez

(21 maii 1768 - ob. 13 dec. 1780)

Marianus Ventimiglia

(29 maii 1762 - 21 maii 1768)

Ioachim Pontalti

(5 iun. 1756 - 29 maii 1762)

Aloysius Laghi

(23 maii 1744 - 5 iun. 1756)

Nicolaus Ricchiuti

(24 maii 1738 - res. ... ian. 1742)

Ludovicus Benzoni

(17 nov. 1731 - 24 maii 1738)

Antonius Ioseph Amabilis Feydau

(15 maii 1728 - 11 sept. 1730)

Gaspar Pizzolanti

(23 maii 1722 - 15 maii 1728)

Carolus Cornaccioli

(31 maii 1716 - 23 maii 1722)

Petrus Thomas Sanchez

(7 iun. 1710 - 31 maii 1716)

Angelus de Cambolas

(10 maii 1704 - 7 iun. 1710)

Carolus Philibertus Barberi

(17 maii 1698 - 10 maii 1704)

Ioannes Feyxoo de Villalobos

(26 maii 1692 - 17 maii 1698)

Paulus a S. Ignatio

(4 iun. 1686 - 26 maii 1692)

Angelus Monsignani

(4 apr. 1682 - 4 iun. 1686)

Ferdinandus Tartaglia

(1 iun. 1680 - ob. 1 mart. 1682)

Aemilius Giocomelli

(vic. gen.: 18 nov. 1676 - 1 iun. 1680)

Franciscus Scannapieco

(23 iun. 1674 - ob. 30 aug. 1676)

Matthaeus Orlandi

(13 iun. 1666 - 17 iun. 1674)

Hieronymus Ari

(16 maii 1660 - 13 iun 1666)

Marius Venturini

(30 maii 1654 - 16 maii 1660)

Ioannes Antonius Filippini

(29 maii 1648 - 30 maii 1654)

Leo Bonfigli

(4 iun. 1645 - ob. 20 ian. 1647)

Albertus Massari

(5 aug. 1643 - ob. 29 oct. 1643)

Theodorus Straccio

(23 dec. 1632 - ob. 23 apr. 1642)

Gregorius Canali

(18 maii 1625 - ob. 27 iul. 1631)

Sebastianus Fantoni

(26 maii 1613 - ob. 5 oct. 1623)

Henricus Silvius

(10 maii 1598 - ob. 14 sept. 1612)

loannes Stephanus Chizzola

(6 iun. 1593 - dep. 11 aug. 1596)

Ioannes Baptista Caffardi

(22 mali 1580 - ob. 3 apr. 1592)

Ioannes Baptista Rossi

(21 maii 1564 - ob. 3 sept. 1578)

Nicolaus Audet

(7 mali 1524 - ob. 6 dec. 1562)

Bernardinus Landucci

(31 maii 1517 - ob. 28 mart. 1523)

Baptista Spagnoli, Mantuanus

(22 maii 1513 - ob. 20 mart. 1516)

Petris Terrasse

(3 iun. 1503 - ob. nov. 1511 /ian. 1512)

Pontius Raynaudi

(26 maii 1482 - ob 3 ian. 1503)

Christophorus Martignoni

(17 maii 1472 - ob. 17 maii 1481)

Ioannes Soreth

(1 nov. 1451 - ob. 25 iul. 1471)

Ioannes Faci

(26 maii 1434 - 16 mart. 1450)

Bartholomaeus Roquali

(4 iun. 1430 - 2 sept. 1433)

Ioannes Grossi

(26 apr. 1411 - res. 4 iun. 1430)

Ioannes Grossi

(1389 - 1411)

Ioannes de Raude

(26 maii 1387 - ob. 21. sept. 1404)

Michael Aiguani de Bononia

(2 iun. 1381 - dep. exeunte 1386)

In oboedientia romana

In oboedientia avenionensi:
Raymundus Vaquerii (1384 - ob. 27 sept. 1388)
& Bernardus Olerius (1380-1383)

Bernardus Olerius

(10 iun. 1375 - dep. 19 apr. 1380)

Ioannes Balistarii

(8 sept. 1358 - ob. 24 sept. 1374)

Petrus Raymundus de Grassa

(19 maii 1342 - ob. 22 nov. 1357)

Petrus de Casa

(27 maii 1330 - 17 dec. 1341)

Ioannes de Alerio

(7 iun. 1321 - res. 27 maii 1330)

Guido Terreni

(11 iun. 1318 - 15 apr. 1321)

Gerardus de Bononia

(2 iun. 1297 - ob. 17 apr. 1317)

Raymundus de Insula

(6 iun. 1294 - ob. 27 feb. 1296)

Petrus de Aemiliano

(16 maii 1277 - res. 1294)

Radulphus de Fryston

(8 sept. 1271 - ob. 28 dec. 1276)

Nicolaus de Francia

(16 maii 1266 - res. 1271)

Simon Stock

(? - ob. 16 maii 1265?)

Alanus

(ca. 1256; ? - ob. 12 nov. 1257?)

Goffredus

(1249; ? - res. 1253?)

Bertholdus

(ca. 1237?; ? - ?)

B. (Brocardus?)

(ca. 1210 - ?)

Related items